Matches
- Pool A
- Pool B
- Pool C
- Pool D
Match/grp. | Time | Sheet | Teams | ||
---|---|---|---|---|---|
#3577 / A | 11 Oct 16:00 | A - Nordic Choice | Bylina/Nowakowski | Nordbye/Buraas | 1 – 11 |
#3578 / B | 11 Oct 16:00 | B - Nortransport | Szeliga-Frynia/Frynia | Sletli/Steen Hansen | 8 – 4 |
#3579 / C | 11 Oct 16:00 | C - Komatsu | Walczak/Augustyniak | Regza/Regza | 5 – 6 |
#3580 / D | 11 Oct 16:00 | D - Stange Energi | Jensen/Berger | Vermelin/Wingfors | 8 – 5 |
#3581 / A | 11 Oct 18:00 | A - Nordic Choice | Helgevold/Sommervold | Nordbye/Høstmælingen | 2 – 7 |
#3582 / B | 11 Oct 18:00 | B - Nortransport | Pettersen/Borgersen | Grønbech/Grønbech | 5 – 10 |
#3584 / D | 11 Oct 18:00 | D - Stange Energi | Rønning/Brænden | Vollan/Rønning | 8 – 2 |
#3585 / D | 11 Oct 20:30 | A - Nordic Choice | Jensen/Berger | Ingvaldsen/Wibe | 7 – 6 |
#3586 / A | 11 Oct 20:30 | B - Nortransport | Bylina/Nowakowski | Rørvik/Nergård | 5 – 11 |
#3587 / B | 11 Oct 20:30 | C - Komatsu | Szeliga-Frynia/Frynia | Nordhagen/Nordhagen | 9 – 6 |
#3588 / C | 11 Oct 20:30 | D - Stange Energi | Walczak/Augustyniak | Brænden/Brænden | 12 – 2 |
#3589 / D | 12 Oct 08:00 | A - Nordic Choice | Vermelin/Wingfors | Vollan/Rønning | 9 – 2 |
#3590 / A | 12 Oct 08:00 | B - Nortransport | Nordbye/Buraas | Nordbye/Høstmælingen | 11 – 6 |
#3591 / B | 12 Oct 08:00 | C - Komatsu | Sletli/Steen Hansen | Grønbech/Grønbech | 6 – 4 |
#3613 / B | 12 Oct 08:00 | D - Stange Energi | Nordhagen/Nordhagen | Pettersen/Borgersen | 12 – 5 |
#3593 / C | 12 Oct 10:00 | A - Nordic Choice | Trøan/Trøan | Walczak/Augustyniak | 2 – 16 |
#3594 / D | 12 Oct 10:00 | B - Nortransport | Rønning/Brænden | Jensen/Berger | 2 – 7 |
#3595 / A | 12 Oct 10:00 | C - Komatsu | Helgevold/Sommervold | Bylina/Nowakowski | 5 – 6 |
#3596 / B | 12 Oct 10:00 | D - Stange Energi | Pettersen/Borgersen | Szeliga-Frynia/Frynia | 4 – 10 |
#3597 / C | 12 Oct 12:30 | A - Nordic Choice | Brænden/Brænden | Regza/Regza | 0 – 11 |
#3598 / D | 12 Oct 12:30 | B - Nortransport | Ingvaldsen/Wibe | Vermelin/Wingfors | 2 – 11 |
#3599 / A | 12 Oct 12:30 | C - Komatsu | Rørvik/Nergård | Nordbye/Buraas | 7 – 5 |
#3600 / B | 12 Oct 12:30 | D - Stange Energi | Nordhagen/Nordhagen | Sletli/Steen Hansen | 7 – 2 |
#3601 / B | 12 Oct 14:30 | A - Nordic Choice | Grønbech/Grønbech | Szeliga-Frynia/Frynia | 8 – 3 |
#3615 / D | 12 Oct 14:30 | B - Nortransport | Ingvaldsen/Wibe | Rønning/Brænden | 0 – 10 |
#3603 / D | 12 Oct 14:30 | C - Komatsu | Vollan/Rønning | Jensen/Berger | 1 – 7 |
#3604 / A | 12 Oct 14:30 | D - Stange Energi | Nordbye/Høstmælingen | Bylina/Nowakowski | 1 – 8 |
#3605 / A | 12 Oct 17:00 | A - Nordic Choice | Nordbye/Buraas | Helgevold/Sommervold | 4 – 9 |
#3606 / B | 12 Oct 17:00 | B - Nortransport | Sletli/Steen Hansen | Pettersen/Borgersen | 7 – 6 |
#3607 / C | 12 Oct 17:00 | C - Komatsu | Regza/Regza | Trøan/Trøan | 8 – 4 |
#3608 / D | 12 Oct 17:00 | D - Stange Energi | Vermelin/Wingfors | Rønning/Brænden | 7 – 8 |
#3609 / A | 12 Oct 19:00 | A - Nordic Choice | Nordbye/Høstmælingen | Rørvik/Nergård | 8 – 6 |
#3610 / B | 12 Oct 19:00 | B - Nortransport | Grønbech/Grønbech | Nordhagen/Nordhagen | 8 – 4 |
#3614 / C | 12 Oct 19:00 | C - Komatsu | Brænden/Brænden | Trøan/Trøan | 5 – 11 |
#3612 / D | 12 Oct 19:00 | D - Stange Energi | Vollan/Rønning | Ingvaldsen/Wibe | 7 – 6 |
#3616 / A | 12 Oct 21:30 | D - Stange Energi | Rørvik/Nergård | Helgevold/Sommervold | 8 – 1 |
Quarter final 1 | 13 Oct 08:00 | A - Nordic Choice | Jensen/Berger | Walczak/Augustyniak | 6 – 8 |
Quarter final 2 | 13 Oct 08:00 | B - Nortransport | Regza/Regza | Rønning/Brænden | 6 – 4 |
Quarter final 3 | 13 Oct 08:00 | C - Komatsu | Grønbech/Grønbech | Nordbye/Buraas | 6 – 5 |
Quarter final 4 | 13 Oct 08:00 | D - Stange Energi | Rørvik/Nergård | Szeliga-Frynia/Frynia | 7 – 1 |
Semi final 1 | 13 Oct 10:15 | A - Nordic Choice | Rørvik/Nergård | Regza/Regza | 7 – 2 |
7th - 8th place | 13 Oct 10:15 | B - Nortransport | Szeliga-Frynia/Frynia | Rønning/Brænden | 7 – 8 |
5th - 6th place | 13 Oct 10:15 | C - Komatsu | Jensen/Berger | Nordbye/Buraas | 4 – 7 |
Semi final 2 | 13 Oct 10:15 | D - Stange Energi | Walczak/Augustyniak | Grønbech/Grønbech | 7 – 8 |
Bronze final | 13 Oct 13:00 | B - Nortransport | Regza/Regza | Walczak/Augustyniak | 8 – 6 |
Gold final | 13 Oct 13:00 | C - Komatsu | Rørvik/Nergård | Grønbech/Grønbech | 5 – 6 |
Friday, October 11 | ||||
Time | Sheet A - Nordic Choice | Sheet B - Nortransport | Sheet C - Komatsu | Sheet D - Stange Energi |
---|---|---|---|---|
16:00 |
#3577
Bylina/Nowakowski
1
Nordbye/Buraas
11
|
#3578
Szeliga-Frynia/Frynia
8
Sletli/Steen Hansen
4
|
#3579
Walczak/Augustyniak
5
Regza/Regza
6
|
#3580
Jensen/Berger
8
Vermelin/Wingfors
5
|
18:00 |
#3581
Helgevold/Sommervold
2
Nordbye/Høstmælingen
7
|
#3582
Pettersen/Borgersen
5
Grønbech/Grønbech
10
|
#3584
Rønning/Brænden
8
Vollan/Rønning
2
|
|
20:30 |
#3585
Jensen/Berger
7
Ingvaldsen/Wibe
6
|
#3586
Bylina/Nowakowski
5
Rørvik/Nergård
11
|
#3587
Szeliga-Frynia/Frynia
9
Nordhagen/Nordhagen
6
|
#3588
Walczak/Augustyniak
12
Brænden/Brænden
2
|
Saturday, October 12 | ||||
Time | Sheet A - Nordic Choice | Sheet B - Nortransport | Sheet C - Komatsu | Sheet D - Stange Energi |
08:00 |
#3589
Vermelin/Wingfors
9
Vollan/Rønning
2
|
#3590
Nordbye/Buraas
11
Nordbye/Høstmælingen
6
|
#3591
Sletli/Steen Hansen
6
Grønbech/Grønbech
4
|
#3613
Nordhagen/Nordhagen
12
Pettersen/Borgersen
5
|
10:00 |
#3593
Trøan/Trøan
2
Walczak/Augustyniak
16
|
#3594
Rønning/Brænden
2
Jensen/Berger
7
|
#3595
Helgevold/Sommervold
5
Bylina/Nowakowski
6
|
#3596
Pettersen/Borgersen
4
Szeliga-Frynia/Frynia
10
|
12:30 |
#3597
Brænden/Brænden
0
Regza/Regza
11
|
#3598
Ingvaldsen/Wibe
2
Vermelin/Wingfors
11
|
#3599
Rørvik/Nergård
7
Nordbye/Buraas
5
|
#3600
Nordhagen/Nordhagen
7
Sletli/Steen Hansen
2
|
14:30 |
#3601
Grønbech/Grønbech
8
Szeliga-Frynia/Frynia
3
|
#3615
Ingvaldsen/Wibe
0
Rønning/Brænden
10
|
#3603
Vollan/Rønning
1
Jensen/Berger
7
|
#3604
Nordbye/Høstmælingen
1
Bylina/Nowakowski
8
|
17:00 |
#3605
Nordbye/Buraas
4
Helgevold/Sommervold
9
|
#3606
Sletli/Steen Hansen
7
Pettersen/Borgersen
6
|
#3607
Regza/Regza
8
Trøan/Trøan
4
|
#3608
Vermelin/Wingfors
7
Rønning/Brænden
8
|
19:00 |
#3609
Nordbye/Høstmælingen
8
Rørvik/Nergård
6
|
#3610
Grønbech/Grønbech
8
Nordhagen/Nordhagen
4
|
#3614
Brænden/Brænden
5
Trøan/Trøan
11
|
#3612
Vollan/Rønning
7
Ingvaldsen/Wibe
6
|
21:30 |
#3616
Rørvik/Nergård
8
Helgevold/Sommervold
1
|
|||
Sunday, October 13 | ||||
Time | Sheet A - Nordic Choice | Sheet B - Nortransport | Sheet C - Komatsu | Sheet D - Stange Energi |
08:00 |
Quarter final 1
Jensen/Berger
6
Walczak/Augustyniak
8
|
Quarter final 2
Regza/Regza
6
Rønning/Brænden
4
|
Quarter final 3
Grønbech/Grønbech
6
Nordbye/Buraas
5
|
Quarter final 4
Rørvik/Nergård
7
Szeliga-Frynia/Frynia
1
|
10:15 |
Semi final 1
Rørvik/Nergård
7
Regza/Regza
2
|
7th - 8th place
Szeliga-Frynia/Frynia
7
Rønning/Brænden
8
|
5th - 6th place
Jensen/Berger
4
Nordbye/Buraas
7
|
Semi final 2
Walczak/Augustyniak
7
Grønbech/Grønbech
8
|
13:00 |
Bronze final
Regza/Regza
8
Walczak/Augustyniak
6
|
Gold final
Rørvik/Nergård
5
Grønbech/Grønbech
6
|
Friday, October 11
16:00
- A - Nordic Choice 1–11 Bylina/Nowakowski–Nordbye/Buraas
- B - Nortransport 8–4 Szeliga-Frynia/Frynia–Sletli/Steen Hansen
- C - Komatsu 5–6 Walczak/Augustyniak–Regza/Regza
- D - Stange Energi 8–5 Jensen/Berger–Vermelin/Wingfors
18:00
- A - Nordic Choice 2–7 Helgevold/Sommervold–Nordbye/Høstmælingen
- B - Nortransport 5–10 Pettersen/Borgersen–Grønbech/Grønbech
- D - Stange Energi 8–2 Rønning/Brænden–Vollan/Rønning
20:30
- A - Nordic Choice 7–6 Jensen/Berger–Ingvaldsen/Wibe
- B - Nortransport 5–11 Bylina/Nowakowski–Rørvik/Nergård
- C - Komatsu 9–6 Szeliga-Frynia/Frynia–Nordhagen/Nordhagen
- D - Stange Energi 12–2 Walczak/Augustyniak–Brænden/Brænden
Saturday, October 12
08:00
- A - Nordic Choice 9–2 Vermelin/Wingfors–Vollan/Rønning
- B - Nortransport 11–6 Nordbye/Buraas–Nordbye/Høstmælingen
- C - Komatsu 6–4 Sletli/Steen Hansen–Grønbech/Grønbech
- D - Stange Energi 12–5 Nordhagen/Nordhagen–Pettersen/Borgersen
10:00
- A - Nordic Choice 2–16 Trøan/Trøan–Walczak/Augustyniak
- B - Nortransport 2–7 Rønning/Brænden–Jensen/Berger
- C - Komatsu 5–6 Helgevold/Sommervold–Bylina/Nowakowski
- D - Stange Energi 4–10 Pettersen/Borgersen–Szeliga-Frynia/Frynia
12:30
- A - Nordic Choice 0–11 Brænden/Brænden–Regza/Regza
- B - Nortransport 2–11 Ingvaldsen/Wibe–Vermelin/Wingfors
- C - Komatsu 7–5 Rørvik/Nergård–Nordbye/Buraas
- D - Stange Energi 7–2 Nordhagen/Nordhagen–Sletli/Steen Hansen
14:30
- A - Nordic Choice 8–3 Grønbech/Grønbech–Szeliga-Frynia/Frynia
- B - Nortransport 0–10 Ingvaldsen/Wibe–Rønning/Brænden
- C - Komatsu 1–7 Vollan/Rønning–Jensen/Berger
- D - Stange Energi 1–8 Nordbye/Høstmælingen–Bylina/Nowakowski
17:00
- A - Nordic Choice 4–9 Nordbye/Buraas–Helgevold/Sommervold
- B - Nortransport 7–6 Sletli/Steen Hansen–Pettersen/Borgersen
- C - Komatsu 8–4 Regza/Regza–Trøan/Trøan
- D - Stange Energi 7–8 Vermelin/Wingfors–Rønning/Brænden
19:00
- A - Nordic Choice 8–6 Nordbye/Høstmælingen–Rørvik/Nergård
- B - Nortransport 8–4 Grønbech/Grønbech–Nordhagen/Nordhagen
- C - Komatsu 5–11 Brænden/Brænden–Trøan/Trøan
- D - Stange Energi 7–6 Vollan/Rønning–Ingvaldsen/Wibe
21:30
- D - Stange Energi 8–1 Rørvik/Nergård–Helgevold/Sommervold
Sunday, October 13
08:00
-
Quarter final 1A - Nordic Choice 6–8 Jensen/Berger–Walczak/Augustyniak
-
Quarter final 2B - Nortransport 6–4 Regza/Regza–Rønning/Brænden
-
Quarter final 3C - Komatsu 6–5 Grønbech/Grønbech–Nordbye/Buraas
-
Quarter final 4D - Stange Energi 7–1 Rørvik/Nergård–Szeliga-Frynia/Frynia
10:15
-
Semi final 1A - Nordic Choice 7–2 Rørvik/Nergård–Regza/Regza
-
7th - 8th placeB - Nortransport 7–8 Szeliga-Frynia/Frynia–Rønning/Brænden
-
5th - 6th placeC - Komatsu 4–7 Jensen/Berger–Nordbye/Buraas
-
Semi final 2D - Stange Energi 7–8 Walczak/Augustyniak–Grønbech/Grønbech
13:00
-
Bronze finalB - Nortransport 8–6 Regza/Regza–Walczak/Augustyniak
-
Gold finalC - Komatsu 5–6 Rørvik/Nergård–Grønbech/Grønbech