Matches
Friday, October 21 | ||||||
Time | Sheet A | Sheet B | Sheet C | Sheet D | Sheet E | Sheet F |
---|---|---|---|---|---|---|
09:00 |
#1183
A3 Sweden Nygren
8
A4 Germany 1 Muskatewitz
4
|
#1065
A2 Norway 3 Brænden
2
A1 Norway 1 Ramsfjell
10
|
#1066
A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
7
A5 Switzerland 2 Schneider
6
|
#1067
B2 Switzerland 1 Studer
3
B1 Latvia 1 Bremanis
6
|
#1068
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
3
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
6
|
#1069
B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
1
B5 Scotland 1 Baird
7
|
11:30 |
#1070
b1 Norway 2 Forbregd
8
b2 Scotland 1 Aitken
5
|
#1071
b3 Sweden 1 Westman
3
b4 Sweden 3 Sundberg
6
|
#1072
a3 Norway 1 Ramsfjell
7
a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
5
|
|||
14:00 |
#1074
A5 Switzerland 2 Schneider
9
A2 Norway 3 Brænden
2
|
#1075
A4 Germany 1 Muskatewitz
6
A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
2
|
#1184
A1 Norway 1 Ramsfjell
5
A3 Sweden Nygren
2
|
#1077
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
6
B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
3
|
#1078
B5 Scotland 1 Baird
9
B2 Switzerland 1 Studer
4
|
#1079
B1 Latvia 1 Bremanis
4
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
7
|
17:00 |
#1087
a2 Sweden 2 Svedberg
7
a5 Switzerland 2 Stritt
13
|
#1088
b2 Scotland 1 Aitken
8
b5 Latvia Bremane
5
|
#1089
b1 Norway 2 Forbregd
2
b3 Sweden 1 Westman
9
|
|||
19:30 |
#1080
B2 Switzerland 1 Studer
6
B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
7
|
#1187
A5 Switzerland 2 Schneider
2
A3 Sweden Nygren
8
|
#1082
B1 Latvia 1 Bremanis
4
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
7
|
#1083
B5 Scotland 1 Baird
5
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
6
|
#1084
A2 Norway 3 Brænden
10
A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
1
|
#1085
A1 Norway 1 Ramsfjell
10
A4 Germany 1 Muskatewitz
2
|
Saturday, October 22 | ||||||
Time | Sheet A | Sheet B | Sheet C | Sheet D | Sheet E | Sheet F |
08:30 |
#1090
b5 Latvia Bremane
2
b3 Sweden 1 Westman
4
|
#1092
b4 Sweden 3 Sundberg
5
b1 Norway 2 Forbregd
4
|
#1093
A4 Germany 1 Muskatewitz
5
A5 Switzerland 2 Schneider
4
|
#1094
B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
2
B1 Latvia 1 Bremanis
8
|
#1113
a5 Switzerland 2 Stritt
5
a3 Norway 1 Ramsfjell
7
|
|
11:00 |
#1095
A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
5
A1 Norway 1 Ramsfjell
4
|
#1096
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
6
B5 Scotland 1 Baird
5
|
#1097
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
9
B2 Switzerland 1 Studer
3
|
#1098
b2 Scotland 1 Aitken
3
b4 Sweden 3 Sundberg
4
|
#1099
a2 Sweden 2 Svedberg
7
a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
10
|
#1188
A3 Sweden Nygren
6
A2 Norway 3 Brænden
8
|
14:00 |
#1100
B5 Scotland 1 Baird
7
B1 Latvia 1 Bremanis
2
|
#1101
b5 Latvia Bremane
7
b1 Norway 2 Forbregd
4
|
#1102
A2 Norway 3 Brænden
1
A4 Germany 1 Muskatewitz
6
|
#1104
A5 Switzerland 2 Schneider
5
A1 Norway 1 Ramsfjell
4
|
#1111
B2 Switzerland 1 Studer
5
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
7
|
|
16:30 |
#1105
a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
2
a5 Switzerland 2 Stritt
9
|
#1106
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
3
B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
2
|
#1107
a3 Norway 1 Ramsfjell
6
a2 Sweden 2 Svedberg
5
|
#1189
A3 Sweden Nygren
6
A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
1
|
#1109
b4 Sweden 3 Sundberg
7
b5 Latvia Bremane
6
|
#1110
b3 Sweden 1 Westman
6
b2 Scotland 1 Aitken
2
|
19:15 |
Tiebreak 4
b5 Latvia Bremane
6
b1 Norway 2 Forbregd
5
|
|||||
Sunday, October 23 | ||||||
Time | Sheet A | Sheet B | Sheet C | Sheet D | Sheet E | Sheet F |
08:00 |
Quarterfinal q1
a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
2
b3 Sweden 1 Westman
7
|
Quarterfinal q2
b5 Latvia Bremane
4
a5 Switzerland 2 Stritt
8
|
Quarterfinal Q1
B5 Scotland 1 Baird
5
A3 Sweden Nygren
8
|
Quarterfinal Q2
A4 Germany 1 Muskatewitz
6
B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
5
|
||
11:00 |
Semifinal Boys
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
6
A3 Sweden Nygren
5
|
Semifinal Boys
a3 Norway 1 Ramsfjell
2
A4 Germany 1 Muskatewitz
7
|
Semifinal Girls
b4 Sweden 3 Sundberg
8
a5 Switzerland 2 Stritt
5
|
Semifinal Girls
a3 Norway 1 Ramsfjell
5
b3 Sweden 1 Westman
6
|
||
14:00 |
Bronse finale Girls
a3 Norway 1 Ramsfjell
2
a5 Switzerland 2 Stritt
7
|
Final Girls
b4 Sweden 3 Sundberg
8
b3 Sweden 1 Westman
3
|
Final Boys
A4 Germany 1 Muskatewitz
6
B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
4
|
Bronse finale Boys
A3 Sweden Nygren
6
A1 Norway 1 Ramsfjell
3
|
Friday, October 21
09:00
- A 8–4 A3 Sweden Nygren–A4 Germany 1 Muskatewitz
- B 2–10 A2 Norway 3 Brænden–A1 Norway 1 Ramsfjell
- C 7–6 A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad–A5 Switzerland 2 Schneider
- D 3–6 B2 Switzerland 1 Studer–B1 Latvia 1 Bremanis
- E 3–6 B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss–B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
- F 1–7 B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn–B5 Scotland 1 Baird
11:30
- A 8–5 b1 Norway 2 Forbregd–b2 Scotland 1 Aitken
- B 3–6 b3 Sweden 1 Westman–b4 Sweden 3 Sundberg
- D 7–5 a3 Norway 1 Ramsfjell–a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
14:00
- A 9–2 A5 Switzerland 2 Schneider–A2 Norway 3 Brænden
- B 6–2 A4 Germany 1 Muskatewitz–A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
- C 5–2 A1 Norway 1 Ramsfjell–A3 Sweden Nygren
- D 6–3 B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran–B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
- E 9–4 B5 Scotland 1 Baird–B2 Switzerland 1 Studer
- F 4–7 B1 Latvia 1 Bremanis–B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
17:00
- B 7–13 a2 Sweden 2 Svedberg–a5 Switzerland 2 Stritt
- C 8–5 b2 Scotland 1 Aitken–b5 Latvia Bremane
- D 2–9 b1 Norway 2 Forbregd–b3 Sweden 1 Westman
19:30
- A 6–7 B2 Switzerland 1 Studer–B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
- B 2–8 A5 Switzerland 2 Schneider–A3 Sweden Nygren
- C 4–7 B1 Latvia 1 Bremanis–B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
- D 5–6 B5 Scotland 1 Baird–B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
- E 10–1 A2 Norway 3 Brænden–A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
- F 10–2 A1 Norway 1 Ramsfjell–A4 Germany 1 Muskatewitz
Saturday, October 22
08:30
- A 2–4 b5 Latvia Bremane–b3 Sweden 1 Westman
- C 5–4 b4 Sweden 3 Sundberg–b1 Norway 2 Forbregd
- D 5–4 A4 Germany 1 Muskatewitz–A5 Switzerland 2 Schneider
- E 2–8 B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn–B1 Latvia 1 Bremanis
- F 5–7 a5 Switzerland 2 Stritt–a3 Norway 1 Ramsfjell
11:00
- A 5–4 A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad–A1 Norway 1 Ramsfjell
- B 6–5 B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran–B5 Scotland 1 Baird
- C 9–3 B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss–B2 Switzerland 1 Studer
- D 3–4 b2 Scotland 1 Aitken–b4 Sweden 3 Sundberg
- E 7–10 a2 Sweden 2 Svedberg–a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe
- F 6–8 A3 Sweden Nygren–A2 Norway 3 Brænden
14:00
- A 7–2 B5 Scotland 1 Baird–B1 Latvia 1 Bremanis
- B 7–4 b5 Latvia Bremane–b1 Norway 2 Forbregd
- C 1–6 A2 Norway 3 Brænden–A4 Germany 1 Muskatewitz
- E 5–4 A5 Switzerland 2 Schneider–A1 Norway 1 Ramsfjell
- F 5–7 B2 Switzerland 1 Studer–B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
16:30
- A 2–9 a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe–a5 Switzerland 2 Stritt
- B 3–2 B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss–B6 Lag Stange Energi/Kringlebotrn
- C 6–5 a3 Norway 1 Ramsfjell–a2 Sweden 2 Svedberg
- D 6–1 A3 Sweden Nygren–A6 Norway 5 Oppdal Everk Bjørnstad
- E 7–6 b4 Sweden 3 Sundberg–b5 Latvia Bremane
- F 6–2 b3 Sweden 1 Westman–b2 Scotland 1 Aitken
19:15
-
Tiebreak 4D 6–5 b5 Latvia Bremane–b1 Norway 2 Forbregd
Sunday, October 23
08:00
-
Quarterfinal q1A 2–7 a4 Norway 3 Oppdal Everk Mesloe–b3 Sweden 1 Westman
-
Quarterfinal q2B 4–8 b5 Latvia Bremane–a5 Switzerland 2 Stritt
-
Quarterfinal Q1C 5–8 B5 Scotland 1 Baird–A3 Sweden Nygren
-
Quarterfinal Q2D 6–5 A4 Germany 1 Muskatewitz–B3 Norway 2 Toyota Bilia Foss
11:00
-
Semifinal BoysA 6–5 B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran–A3 Sweden Nygren
-
Semifinal BoysB 2–7 a3 Norway 1 Ramsfjell–A4 Germany 1 Muskatewitz
-
Semifinal GirlsC 8–5 b4 Sweden 3 Sundberg–a5 Switzerland 2 Stritt
-
Semifinal GirlsD 5–6 a3 Norway 1 Ramsfjell–b3 Sweden 1 Westman
14:00
-
Bronse finale GirlsA 2–7 a3 Norway 1 Ramsfjell–a5 Switzerland 2 Stritt
-
Final GirlsB 8–3 b4 Sweden 3 Sundberg–b3 Sweden 1 Westman
-
Final BoysC 6–4 A4 Germany 1 Muskatewitz–B4 Norway 4 Oppdalsbanken Myran
-
Bronse finale BoysD 6–3 A3 Sweden Nygren–A1 Norway 1 Ramsfjell